У просторијама Матичне библиотеке „Светозар Марковић“ библиотекари Зајечарског округа су се окупили на Семинару „Представљање апликације за МБС базу“ за примену софтвера за вођење библиотечког пословања 10. марта 2020. године у Зајечару.

У складу са одлуком Владе Републике Србије о забрани јавног окупљања на јавним местима у затвореним просторима и ради спречавања појаве и ширења корона вируса, Друштво школских библиотекара Србије жели да вас упути на следеће дигиталне садржаје:

Школски библиотекари пружају и током ванредног стања несебично подршку образовно-васпитном процесу, ученицима, наставницима и родитељима.

Министарство просвете, науке и технолошког развоја у допису од 16. 3. 2020. основним и средњим школама навело је и задатке стручних сарадника.

расписује трећи наградни фото-конкурс
„Разгледница из школске библиотеке”

Конкурс је намењен ученицима основних и средњих школа.

Циљ конкурса је промоција школских библиотека, као и развијање креативности, медијске и дигиталне писмености ученика.

Поводом Националног дана књиге, 28. фебруара
позива све школске библиотекаре да трећи пут обележе овај датум у својим библиотекама, на нивоу своје школе или удруживањем са другим школама

Новооснована Подружница ДШБС за Рашки округ постоји од 12. 10. 2019. године, а убрзо, после оснивања, извршила је своје конституисање у две школе. Наиме, истовремено је одржан први састанак 25. 12. 2019. године у Тутину у школи „Рифат Бурджевић Тршо” за тај део округа и у Краљеву у школи „Браћа Вилотијевић”, а за такав организациони рад коришћене су могућности које пружају савремене технологије.

XVI конференција Библиотекарског друштва Србије, под називом „Мале библиотеке у великом дијалогу за промене” одржана је 12–14. децембра 2019. године, у Народној библиотеци Србије. На XV конференцији БДС, поред учесника из земље и региона, било је учесника и из Сингапура.