О улози библиотекара у стварању нових читалаца

На протеклом Међународном београдском сајму књига, који се ове године одржава 64. пут, под слоганом „Писмо=Глава”, у уторак 22. октобра, одржана је трибина по називом „Данас разговарамо... О улози библиотекара у стварању нових читалаца”.

На трибини, која је окупила школске и библиотекаре јавних библиотека, учествовале су:  Елизабета Георгијев, Милица Матијевић и Драгана Пешић Главашевић, а разговор је водила новинарка Гордана Главинић.

Драгана Пешић Главашевић, библиотекарка OШ „Бранко Миљковић”  из Ниша, чланица Управног одбора ДШБС, истакла је да се читаоци стварају у школским библиотекама. Ако деца не заволе књигу током основног, осмогодишњег школовања, тешко ће то касније надокнадити. Школске библиотеке едукују будуће кориснике јавних библиотека, а веза школских и јавних библиотека, као и њихова узајамност су нераскидиви и оне морају сарађивати, ослањајући се једне на друге.