На основу члана 31 Статута ДШБС и Правилника о критеријумима за додељивање награде „Мина Караџић“

ДРУШТВО ШКОЛСКИХ БИБЛИОТЕКАРА СРБИЈЕ

поводом Дана школских библиотекара расписује

КОНКУРС ЗА ДОДЕЛУ НАГРАДЕ „МИНА КАРАЏИЋ“ ЗА 2020. ГОДИНУ

Библиотекари основних школа Новог Београда наставили су традицију окупљања једном месечно у складу с епидемиолошким мерама и препорукама. Састанци Стручног већа одржани су 16. септембра и 21. октобра 2020. године.

Домаћин школским библиотекарима Моравичког округа 22. октобра 2020, који су се окупили на радном састанку на позив координатора Већа за основне и средње школе Биљане Лукић и Весне Топаловић, била је Градска библиотека „Владислав Петковић Дис“ у Чачку.

26.септембар 2020.
Друштво за стране језике и књижевности Србије

Ове године обележен је Европски дан језика по други пут сарадњом два стручна Друштва, упркос сложеним околностима у којима се функционише и ради.

Одлуком Управног одбора Друштва школских библиотекара Србије поводом 24. маја, Дана словенске писмености и културе, а у сусрет распусту, расписан је IV Литерарни конкурс  Лето без бриге, проведи крај књиге са темом „Омиљеној књизи мењам крај – читајући и сам постајем писац–змај“, а рок приспећа радова био је 30. септембар 2020. године.

Стручно веће школских библиотекара Земуна и Сурчина одржано је 24. септембра 2020. године у  Специјалној основној школи „Бранко Пешић“ у Земуну.

У складу са епидемиолошком ситуацијом у Републици Србији, препорукама Министарства здравља, Министарства просвете,науке и технолошког развоја и препорука Кризног штаба и Владе Републике Србије одржани су први састанци подружница и стручних већа ДШБС.