Оснивачки састанак Подружнице Западнобачког округа ДШБС одржан је у петак 7. јуна у ОШ „Братство јединство“, Трг Цара Лазара 9, Сомбор.

Ученици Основне школе „Никола Тесла“ из Винче, у Градској библиотеци – огранак ,,Илија Гарашанин“ у Гроцкој, представили су своје истраживачке радове на тему: Бајке у савременом свету, заједно са својом библиотекарком Бранком Алимпијевић.

Подружница школских библиотекара општине Ариље удужила се са Народном библиотеком Ариље и ове 2019. године Светски дан књиге обележила на један посве другачији начин.

„Читајмо гласно” друга је национална промоција читања, коју је покренуло Друштво школских библиотекара Србије 2018. године. Ове 2019. гласно смо читали 28. фебруара, поводом Националног дана књиге.

Поводом 24. маја, Дана словенске писмености и културе, а у сусрет распусту

РАСПИСУЈЕ ТРЕЋИ НАГРАДНИ ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС

намењен ученицима основних и средњих школа
са циљем да мотивише ученике да читају и
бележе своје утиске као препоруке о прочитаној књизи

Лето без бриге, проведи крај књиге 2019.

са темом

Са омиљеним ликом из романа, никада нисам сам/сама

Редовна годишња Скупштина Друштва школских библиотекара Србије одржана је у ОШ „Јован Дучић” у Београду 18. априла 2019.

Одлуком Управног одбора Друштва школских библиотекара Србије расписан је Фото-конкурс „Разгледница из школске библиотеке“, са датумом завршетка 24. март 2019. године.

Конкурс је био намењен ученицима основних и средњих школа.