УО Друштва школских библиотекара Србије донео је одлуку да овогодишња редовна годишња Скупштина ДШБС-а буде одржана он-лајн у среду 1. јула 2020.

У току трајања ванредног стања, а поводом Светског дана књиге, Дечја библиотека „Чика Јова Змај” објавила је конкурс са насловом „Обрни, окрени причу/песму/цртеж изокрени”. У позадини конкурса je „Изокренута прича” Бранка Ћопића и ето разлога да „изокренемо ситуацију” и дa време, уместо за рачунаром, ученици проведу креативно. Прво, читајући Ћопићеву причу, а потом илуструјући и пишући своју причу, надахнути постојећом.

Поводом 24. маја, Дана словенске писмености и културе, а у сусрет распусту

РАСПИСУЈЕ ЧЕТВРТИ НАГРАДНИ ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС

намењен ученицима основних и средњих школа

са циљем да мотивише ученике да читају и

користећи машту промене крај омиљеној књизи

Лето без бриге, проведи крај књиге 2020.

са темом

Омиљеној књизи мењам крај читајући и сам постајем писацзмај

Поштоване колегинице и колеге,

Позивамо Вас на Скупштину Друштва школских библиотекара Србије,
која ће се одржати 26. јуна 2020. године,
Центар за стручно усавршавање, Балканска 63, Крушевац,
са почетком у 12.00 часова

Реализован је први издавачки пројекат Друштва школских библиотекара Србије финансиран од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја. Штампање књиге омогућено је преко Јавног конкурса за доделу средстава за подстицање програма или недостајућег дела средстава за финансирање програма од јавног интереса који су значајни за образовање у 2019. години које реализују удружења.

У просторијама Матичне библиотеке „Светозар Марковић“ библиотекари Зајечарског округа су се окупили на Семинару „Представљање апликације за МБС базу“ за примену софтвера за вођење библиотечког пословања 10. марта 2020. године у Зајечару.

У складу са одлуком Владе Републике Србије о забрани јавног окупљања на јавним местима у затвореним просторима и ради спречавања појаве и ширења корона вируса, Друштво школских библиотекара Србије жели да вас упути на следеће дигиталне садржаје: