Одлуком Управног одбора Друштва школских библиотекара Србије расписан је Фото-конкурс „Разгледница из школске библиотеке“, са датумом завршетка 24. март 2019. године.

Конкурс је био намењен ученицима основних и средњих школа.

Поштоване колегинице и колеге,

Позивамо Вас на Скупштину Друштва школских библиотекара Србије,
која ће се одржати 18. априла 2019. године,
у ОШ „Joван Дучић”, Милентија Поповића 16, Београд,
са почетком у 11.00 часова

Поштоване колеге,

Обавештавамо вас да ће се у суботу, 13. априла 2019. године у Ужицу,у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању Ужице одржати обука за школске библиотекаре.

Због великог броја прилога о раду школских библиотекара, који су претходних месеци емитовани на телевизијским каналима са националном фреквенцијом, као и на телевизијама локалног карактера, одлучили смо да отворимо Јутјуб канал нашег Друштва

Поштоване колеге,

Обавештавамо Вас да је отпочела пријава за програм сталног стручног усавршавања „Мултисензорна библиотека – библиотека за све“

Поводом Националног дана књиге – 28. фебруара

Друштво школских библиотекара Србије позива све школске библиотекаре да обележе овај датум у својим библиотекама, на нивоу своје школе или удруживањем са другим школама

расписује други наградни фото-конкурс
„Разгледница из школске библиотеке“

Конкурс је намењен ученицима основних и средњих школа.

Циљ конкурса је промоција школских библиотека, као и развијање креативности, медијске и дигиталне писмености ученика.