Поштоване колеге,

Обавештавамо вас да ће се у суботу, 13. априла 2019. године у Ужицу,у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању Ужице одржати обука за школске библиотекаре.

Обука под називом „Школски библиотекар у савременом образовном окружењу“ налази се у Каталогу за 2018/2019. годину под редним бројем 2 (једнодневни семинар,  8 бодова, компетенција: К1, приоритети: 3).

Обука је базична и односи се на правилно стручно пословање у школској библиотеци, дигитализацију и формирање база података. Такође се полазници обуке упознају са радионицама  за побољшање читаности, примену пројектног метода и смислено планирање тематских  дана у школи. Обука се бави и промовисањем рада школског библиотекара, као и струковним  повезивањем  ради размене информација и искустава. Највеће интересовање током обука односи се на правилно стручно пословање.

Опширније о обуци можете прочитати овде.